Bayiliklerimiz

AGT

         AGT Mobilya sektörüne yönelik hizmet vermek amacıyla 1984 yılında kurulmuştur. Bugün sektörün ihtiyaç duymuş olduğu her türlü mobilya aksesuarı (profil, boykapak, panel, lambri ve bu ürünlerin alt grup parçaları) üretimini Antalya Organize Sanayi Bölgesinde kurulu olan 350.000 m2 'lik tesislerinde gerçekleştirmektedir. Üretiminin %50' sini, 50' den fazla ülkeye ihraç eden AGT, üretim kalitesi ve kapasitesi ile, sektörün, dünyadaki en büyük 3 şirketinden biridir. Çağdaş teknolojinin tüm olanaklarını kullanarak 600' ü aşkın uzman işgücüyle, yılda 100 milyon metretül üretim gerçekleştiren AGT, Arge çalışmalarına ayırdığı bütçe payı, ürün geliştirmedeki tasarım anlayışı ile güncel olanı belirleyen, çağdaş çizgide ürünler sunmaktadır. Ürün ve yönetim kalitesi konusunda ISO 9001-2000, TS EN ISO 9001:2000 Yönetim Sistemi, TS 11255 Hizmet Yeterlilik, TSEK Kalite Uygunluk, TS 1905 Türk Standartlarına Uygunluk kalite belgelerine sahiptir. 2006 yılından itibaren Türkiye' nin 500 büyük sanayi kuruluşu içinde yer alan AGT, kurum felsefesini Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Söylemez'in ; "Biz tek ve değerli bir kök üzerinde durmadan değişmenin ve hep taze çiçekler vermenin değerini biliyoruz, ağaçlardan öğrendik" ifadesi üzerine inşa etmiştir. Yarın AGT için bugündür. Geleceği ve beraberinde getirdiği değişimi her zaman kucaklayan AGT, kalite ve tasarımda yenilikçi ve sürekli kendini yenileyen bir anlayışın savunucusudur.

İBA VALRESA

         İBA VALRESA A.Ş., Türk ve İspanyol ortaklığı ile Ahşap ve Sanayi boya ve vernikleri tasarımı, imalatı ve pazarlanması konularında hizmet vermek üzere İBA Kimya A.Ş. ve VALRESA SA. firmaları tarafından 2005 yılında Ankara'da kuruldu. Avrupa ve Türkiye'nin en modern boya üretim tesisleri arasında yer alabilecek alt yapı ve otomasyon teknolojisine sahip olan tesis 30.000 m2 alan üzerine inşa edilmiştir. Tesiste mobilya boya ve vernikleri, sanayi boyaları, tinerler, sertleştiriciler ve alkit reçineleri üretilmektedir. İBA KİMYA A.Ş. boya ve vernik üretimi faaliyetlerine 1977 yılında Ankara'da başladı. Boya üretimine ilave olarak 1995 yılında toz boya üretim tesislerini kurarak Türkiye toz boya sektöründe lider üretici konumuna ulaştı. VALRESA SA. mobilya boyaları ve vernikleri üretimine 1965 yılında Valencia-İspanya’da başladı. İkinci tesislerini 2004 yılında Meksika’da devreye aldı. VALRESA markalı boyalar 5 kıtada 6000 müşteriye ulaşarak ve global markalar arasında yerini almıştır. Boya sektöründe 30 yılın üzerindeki bilgi birikimi ve tecrübenin birleşimiyle kurulan İBA VALRESA A.Ş, araştırmacı ve dinamik kadrosu ile planlı ve programlı bir ilerleyiş içerisindedir. Müşterilerine her zaman daha yakın olmayı hedefleyen İBA VALRESA A.Ş., ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi çerçevesinde faaliyetlerini sürdürmektedir.

STARWOOD

         4 nesildir orman ürünleri sektöründe faaliyet gösteren Yıldız Ailesi'nin şirketlerinden biri olan STARWOOD, her geçen yıl büyüyen üretim kapasitesi ve yeni yatırımlarıyla uzun yıllardır Türkiye'nin en büyük 150 sanayi firması arasında yerini alıyor. Türkiye'de, tek çatı altında en yüksek hacimde yonga levha üretimi yapan şirket, 4 adet yonga levha üretim hattında kalınlıkları 6 mm.den 38 mm.ye, genişlikleri 122 cm.den 244 cm.e, boyları 200 cm.den 420 cm.e kadar olmak üzere günde 3.300 m³ yonga levha, günlük 750 m³ MDF üretimi de gerçekleştirirken özellikle 1,5 mm'den 8 mm'ye kadar ince MDF üretiminde uzmanlaşmıştır. İnegöl'de 180 bin metrekaresi kapalı alan olmak üzere toplam 220 bin metrekarede üretim yapan Starwood, 6 adet melaminli levha kaplama presi ve Gürcistan'daki tesisinde var olan melamin presi ile 183 ve 210 cm. enli olmak üzere günde 25.000 plaka üretim kapasitesine sahiptir. 5 emprenye sistemiyle hem kendi üretimini destekleyen hem de fason hizmet veren şirket, kağıt emprenyelemede, yonga levha ve MDF üretiminde kullandığı reçineyi de kendisi üretiyor. 2009 yılı başında devreye aldığı, 60-80 m/dak hızlarda üretim yapabilen, ileri teknolojiye sahip baskı-boya üretim hattıyla da 150.000m2/gün kapasiteye sahiptir.1.5 mm'den 22 mm'e kadar levhayı boyayabilme özelliğine sahip olan hatta, 170 - 220 cm genişlik, 210 - 420 cm aralığındaki standart boylarda levhalar için 25'e yakın renk boyaması yapılabiliyor. Ayrıca talep halinde ekonomikliği de dikkate alınarak her türlü rengin boya baskısı yapılabiliyor.İnsan sağlığına ve çevreye zarar vermeyen su bazlı boyalar ile üretim gerçekleştirilirken, üst yüzey direnci UV üst yüzey kaplayıcılarıyla sağlanıyor.MDF'yi düz veya desenli olarak boyayan hatta üretimine başlanan Boyalı Arkalık, Starwood'un 2009 yılında pazara sunduğu yeni ürünü olmuştur. Doğu, güneydoğu/kuzeydoğu bölgelerindeki ülkelerde ve Türkiye'nin genelinde mobilya tedarikçisi olarak büyük rol oynayan şirket, her gecen gün farklı ülkelere ve yeni müşterilere ulaşmak için çalışıyor. Doğa dostu yapısı ve temiz hava kalitesi bilinciyle tüm üretim hatlarında pres gazları için emiş sistemlerine, yonga levha tesisleri için elektrostatik filtre/toz seperatörlerine sahip olan Starwood, ultra ince MDF üretim sürecinde de havalı ayırıcı sistem kullanıyor. E1 kalitesinde, kanserojen madde içermeyen Starwood ürünlerinin tümü ulusal ve uluslararası kalite standartları ile ilgili sertifikalara sahiptir.

BAYİLİĞİ BULUNAN DİĞER MARKALARIMIZ

         Nalbantoğulu Orman Ürünleri olarak; AGT, STARWOOD, KASTAMONU ENTEGRE, İBA VALRESA gibi firmaların yanısıra bayiliğini bulundurduğumuz diğer markalarımız; ALBATUR, KALE KİLİT, MERİDYEN, BROTH, TİTUS, MARUF, STANLEY, TKS, SLOLİT, METALİ AKSESUAR, HTS TEKER, BURAK TEKER, KORAL MENTEŞE, SİSTA, PATTEX, EGGER, KRONOSPAN, GİZİR, ARKOPA, GOLDAKS, ERKUL, DİVA MDF, SBS, ÇAMSAN, VENNİ, EKOL KONTRPLAK, ÇAĞ KONTRPLAK, ORMA ORMAN ÜRÜNLERİ, KADOMA, TUĞRA ORMAN, SALKIM ORMAN, UFS / KOVAX, A.N.L. ZIMPARA, OSENA, DOĞANLAR KAPI KOLU, COŞKUNÜLER / DENGE, SAMET, APEL, ABC KİMYA, CONDİ COLLECTİON, AR-PAT, ÇETİN PLASTİK, YILMAZ PLASTİK, MİNNES, FİORİ / MOBEKS KAHRAMANLAR ORMAN, PORTSE. Orman Ürünleri ve Mobilya Sektöründeki tüm ihtiyaçlarınız için siz değerli müşterilerimizi bekliyoruz...